Перейти к основному содержанию

Коли країна дивиться на свою армію, вона бачить своє відображення

Скільки відсотків громадян довіряють ЗСУ? Порівняємо з попереднім роком.

Напередодні виборного року в країні проводять безліч соціологічних досліджень. Нам хтось цілеспрямовано бажає впарити рейтинги кандидатів, щоб ми були переконані, що саме той чи саме та — це найбільш імовірний Президент України.

Інші результати нещодавніх соціологічних досліджень зазвичай забивають спамом з оцінкою рейтингів кандидатів, які прагнуть влади. Щось позитивне про Збройні сили абсолютно не цікаво зрадо@обам, недовійськовим експердам, публіцистам і медіаповіям. Тому що в них відразу зникає тема і предмет самої зрадофілії.

У жовтні цього року Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), — незалежна організація федерального уряду США, — показало результати Другого всеукраїнського опитування населення України щодо довіри до судової влади, судової реформи та сприйняття корупції. Ця агенція відповідає за невійськову допомогу США іншим країнам. Про всяк випадок адміністратор агентства та його заступник призначаються президентом за згодою Сенату і діють вони в координації з державним секретарем США.

Опитування серед населення проводять не перший рік, тому ми можемо порівняти його результати з даними за попередній рік.

Одним із питань у дослідженні було визначення рівня довіри населення до державних і суспільних інституцій («Наскільки ви довіряєте?»).

Нас цікавила відповідь на питання «Яка довіра населення до Збройних сил України?».

Результати опитування за 2017 рік тут.

На стор. 16 ми бачимо, що ЗСУ посідають перше місце за рівнем довіри до державних і суспільних інституцій: 38% респондентів повністю/радше довіряють, а 29% — зовсім не довіряють/радше не довіряють, тобто це «вата».

Щоб побачити, які зміни відбулися або проявилися позитивні чи негативні тенденції за рік, треба порівняти результати опитування, яке проводило це агентство 2018 року.

Див. слайд 2/2 (стор. 13) тут.

"

Так ось, за результатами дослідження 2018-го, Збройним силам України повністю довіряють/радше довіряють 45% (!!!). Тобто порівняно з минулим роком відбулося збільшення в балансі довіри на 7%  (!!!).

Водночас кількість «ватників» зменшилася на 5% — 24% (зовсім не довіряють/радше не довіряють).

Мабуть, «ватників» стає з кожним роком менше, тому що ЗСУ їх також «випалюють».

Довіру народу до решти державних і суспільних інституцій коментувати не збираюсь. Самі подивіться і все зрозумієте. Цьому агентству вірити можна. Воно гроші американських платників податків на вітер не викидає.

Висновок

Побратими-військовослужбовці, довіра Українського народу — це найвища оцінка, яку ми можемо заслужити нашою тяжкою працею і відповідальністю перед ним!

Збройним силам українці довіряють, тому що вірять у нас і в нашу здатність їх захистити!

Шануймо те, що Бог дав нам жити в такому часі і захищати свою рідну землю!

І нехай повиздихають вороги України і її Збройних сил!

У самурая нет цели, есть только путь. Мы боремся за объективную информацию.
Поддержите? Кнопки под статьей.