Перейти к основному содержанию

Human Rights Watch повідомила ВСУ про застосування заборонених «мін-пелюсток»

""

Міністерство закордонних справ прокоментувало звіт організації Human Rights Watch, яка звинуватила Збройні Сили України у використанні заборонених мін ПОМ-3 «Медальйон» у війні з рф.

Організація випустила звіт, в якому йдеться, що Україна має розслідувати нібито застосування українськими воїнами тисяч протипіхотних мін в Ізюмі та його околицях. У Human Rights Watch заявили, що Україна є підписантом договору про заборону мін 1997 року (Оттавська конвенція).

У офіційній заяві МЗС йдеться, що звіт організації буде проаналізовано причетними органами України, та зазначили, що країна повністю виконує взяті на себе міжнародні зобов'язання на тлі скоєння росіянами воєнних злочинів та геноциду українського народу.

Дипломати наголосили, що війна рф проти України показує важливість багатосторонніх механізмів у сфері роззброєння та контролю над озброєннями — відомство очікує, що Human Rights Watch та союзники активізують зусилля на цьому напрямку, здійснюючи тиск на Росію, щоб вона припинила агресію. У міністерстві кажуть, що Україна вже знищила 3 млн протипіхотних мін, зокрема міни ПОМ-3 «Медальйон», а росіяни застосовують весь спектр заборонених мін. «Україна завжди виявляла відкритість до взаємодії з міжнародними організаціями, зокрема, лише минулого року було проведено низку зустрічей із представниками HRW. Розраховуємо, що HRW активно сприятиме Україні у справі консолідації міжнародних зусиль з надання допомоги у сфері протимінної діяльності», — йдеться у заяві.


Читайте також

  • По окупованих Донецьку та Макіївці розсипали безліч мін-пелюстків.

У самурая нет цели, есть только путь. Мы боремся за объективную информацию.
Поддержите? Кнопки под статьей.